Jaki biustonosz do karmienia?

biustonosz dla karmiącej

Przygotowując się na przyjście na świat upragnionego maluszka, przyszła mama nie powinna zapominać o sobie. Chwila przed porodem to czas na odświeżenie garderoby i dostosowanie jej do nowej roli. Jeśli kobieta planuje karmić piersią, obowiązkowo powinna zaopatrzyć się w wygodne, praktyczne biustonosze do karmienia.

Czym się kierować przy wyborze biustonosza do karmienia?

Karmienie piersią to duże wyzwanie dla każdej mamy. Początkowo mogą pojawić się problemy z laktacją czy pewien dyskomfort w trakcie przystawiania niemowlęcia do piersi, i mama, i dziecko muszą przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
Aby ułatwić sobie karmienie, mama powinna jeszcze przed porodem uzupełnić szafę o odpowiednie biustonosze. Te standardowe są nie tylko niewygodne dla karmiącej mamy, ale też znacznie utrudniają dyskretne podanie piersi maluszkowi.
W sklepach dostępne są dedykowane do karmienia biustonosze, które posiadają odpięcie przy miseczce, dzięki czemu kobieta może delikatnie odsłonić wybraną pierś, także podczas karmienia poza domem. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, przy stanik dla mamy karmiącej był wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, by nie obcierał. Plusem będzie miejsce na wkładki laktacyjne.

Do karmienia biustonosze – wygoda w parze z elegancją

Wiele mam martwi się, że wybierając biustonosz do karmienia (poznaj ten model) , zyskają na komforcie, ale będą czuły się mniej kobieco i atrakcyjnie. Tymczasem na rynku dostępnych jest coraz więcej biustonoszy, które oferują nie tylko wygodę, ale i świetnie się prezentują.
Szeroki wybór, jeśli chodzi o kolorystykę i wykończenie, dostępność biustonoszy z subtelnymi, kobiecymi zdobieniami, jak koronki, sprawia, że świeżo upieczona mama może jednocześnie czuć się wygodnie i atrakcyjnie.