Biustonosze bez fiszbin dla karmiących mam

czerwony biustonosz

Przygotowując wyprawkę do porodu, młoda mama myśli głównie o maleństwu, ale nie powinna zapominać też o sobie. Podczas porodu i zaraz po nim potrzebnych jest wiele akcesoriów. Warto pamiętać o specjalnej bieliźnie porodowej, która może ułatwić ten trudny czas poporodowy.

Biustonosze dla mam karmiących

Bielizna dla kobiet karmiących jest bardzo charakterystyczna. Wyróżnia się przede wszystkim odpinanymi miseczkami. To ogromna zaleta, młoda mama nie musi ściągać całego stanika, by swobodnie nakarmić swoje dziecko. Ten typ bielizny sprawia, że kobieta może komfortowo karmić w każdych warunkach. Producenci najczęściej oferują zapięcie typu klips z przodu. Dzięki temu pierś nawet pod odsłonięciu miseczki, nadal jest podtrzymywana przez kawałek materiału. Istnieją też staniki, które są skonstruowane w taki sposób, by całkowicie odsłonić pierś. Taki biustonosz warto wybrać podczas pierwszego miesiąca po porodzie, gdy dziecko nie pragnie jedynie najeść się z piersi, ale potrzebuje ciągłego kontaktu skóra do skóry.

Praktyka i wygoda na pierwszym miejscu

Biustonosze bez fiszbin dla karmiących są najwygodniejszą opcją. Są to staniki polecane przez lekarzy i położne. Brak fiszbin i przeszkadzających szwów to niezwykle ważna sprawa. Stanik nie może uciskać piersi, jest to ważne szczególnie w pierwszych tygodniach po porodzie, gdy laktacja się normuje. Wszelaki ucisk na pierś może spowodować zatkanie się kanalika mlecznego. Biustonosze bez fiszbin powinny być więc wybierane ze względów zdrowotnych. Stanik taki świetnie sprawdzi się też nocą. Młode mamy karmiące mają taki wypływ mleka, że noszenie stanika nocą i używanie specjalnych wkładek laktacyjnych jest obowiązkowe. Bogaty wybór biustonoszy można znaleźć na stronie sklepu: https://www.biustonoszedokarmienia.pl/biustonosze-do-karmienia-bez-fiszbin