Miękkie staniki – czy warto je nosić?

W sprzedaży znaleźć można różne rodzaje damskich biustonoszy, różniące się od siebie wieloma cechami, ale przede wszystkim rodzajem usztywnienia. Staniki miękkie w ogóle go nie posiadają, wykonane są jedynie z materiału lub siateczki, wobec czego wiele kobiet uważa, że nie podtrzymają one dobrze ich piersi i w ogóle nie zwraca na nie uwagi. Zdecydowanie jednak warto mieć choć jeden taki biustonosz w swoich zbiorach. Dlaczego?

Walory miękkich staników

Jeśli wybierze się biustonosze miękkie dobrej firmy i dobrze dopasuje ich rozmiar, zapewnią one bardzo dobre podtrzymanie piersi nawet jeśli będą pozbawione nie tylko gąbki usztywniającej miseczki, ale nawet drutów, czyli fiszbin – bo i takie modele można znaleźć na rynku. Panie o obfitym biuście nieraz omijają je szerokim łukiem, ale powinny wiedzieć, że biustonosze pozbawione gąbki nie powiększą dodatkowo ich piersi, a to na pewno jest w wielu przypadkach pożądane. Poza tym zapewnią dobre podtrzymanie jeśli tylko będą mieć odpowiednio ciasny obwód, a dodatkowo zagwarantują wygodę. Miękkie biustonosze (sprawdź na gorteks.com.pl) dobrze dopasowują się do indywidualnego kształtu ciała, można więc w ich przypadku uniknąć sytuacji, gdy piersi wymykają się z miseczek górą czy bokiem. To zaś jest niewygodne, nieestetyczne, a nawet groźne dla zdrowia.
Poza tym miękkie staniki świetnie sprawdzają się latem, gdyż gruba warstwa gąbki nie jest szczególnie komfortowa. Wiele pań docenia też to, że nadają piersiom naturalny kształt.