Biustonosz ciążowy i dla mam karmiących – czy warto go mieć?

bielizna ciążowa

Czy warto kupić stanik dla ciężarnych i mam karmiących? A może jest to zupełnie zbyteczny zakup, który jest wynikiem skutecznej reklamy firm produkujących odzież i bieliznę ciążową? Istnieje kilka powodów, dla których odpowiedź brzmi – kupować! Oto one.

Wygodny biustonosz ciążowy

Biustonosz ciążowy to tak naprawdę jeden z najważniejszych i najpotrzebniejszych elementów w garderobie przyszłej mamy oraz mamy karmiącej. Dzieje się tak na skutek szczególnych potrzeb kobiety, w wyjątkowym dla niej czasie. Istotne jest, aby odpowiednio zadbać o ciało, które jest znacznie wrażliwsze niż przed ciążą. Już od początkowego okresu ciąży należy zadbać o piersi, które powiększają się na skutek działania hormonów. Dlatego często ciężarne decydują się na zakup biustonosza ciążowego już w pierwszym trymestrze. Koniecznie wiedzieć trzeba, iż dobierając stanik, szukać należy takiego, który będzie mieć większe miseczki, niż biustonosz noszony przed ciążą.

Funkcjonalny tryb życia

Karmienie noworodka powoduje, że maluch potrzebuje częstego dostępu do piersi. Aby zapewnić sobie funkcjonalność, dobrze jest rozważyć zakup stanika ciążowego, który posiada specjalne miseczki, ułatwiające karmienie dziecka. Jest to wygodne i funkcjonalne, a równocześnie zapewnia maksimum komfortu i dyskrecję świeżo upieczonej mamie.

Stanik dla zdrowia i urody

Noszenie stanika dla ciężarnych ma również olbrzymie znaczenie dla zdrowia oraz urody. To dzięki niemu piersi zostają odpowiednio wsparte, tak w czasie ciąży, jak i po rozwiązaniu w okresie karmienia. Biustonosz taki działa bardzo pozytywnie na kondycję piersi, a jego noszenie w znaczny sposób zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów na piersiach.