Jaki stanik przy laktacji?

karmienie piersią

Laktacja jest naturalnym etapem w życiu młodych matek, podczas którego zadbać muszą one w sposób szczególny o swój komfort. Jednym z elementów owej troski o siebie oraz o swoje ciało, jest dobór biustonosza. Ten poradnik podpowie, jaki jest najlepszy stanik przy laktacji.

Wygoda przede wszystkim

W pojawiających się artykułach dotyczących kobiecej bielizny do karmienia, jak mantra pojawia się stwierdzenie o konieczności doboru wygodnego i dającego komfort biustonosza do karmienia. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza przy ogromnym zainteresowaniu kobiet tego typu bielizną, która dostępna jest w wielu sklepach bieliźniarskich. Pomimo, iż kupić można bardzo zróżnicowane staniki, w tym biustonosz do karmienia usztywniany, okazuje się, że nie każdy stanik z nazwą dla karmiącej, jest od razu komfortowy. Co powinno przede wszystkim stać się przedmiotem zainteresowania? Rodzaj materiału, z którego wykonano biustonosz. Musi być to stanik z miękkiego i oddychającego materiału. Najlepiej też wybrać od razu usztywniany biustonosz dla karmiących, który pomoże podtrzymać piersi.

Praktyczne elementy

Stanik do laktacji najlepiej dobierać uwzględniając takie elementy, jak chociażby niekontrolowane wycieki mleka. To częsty problem, zwłaszcza na początku laktacji, dlatego dobierając stanik, należy to uwzględnić. Jak? Szukając stanika z szybkoschnących materiałów, które jednocześnie przepuszczają powietrze. Dobrym rozwiązaniem są z tego powodu biustonosze z mikrofibry. Kolejna rzecz, o niezwykle ważkim znaczeniu to możliwość włożenia do stanika wkładek laktacyjnych. Dzięki nim młoda mama czuć będzie się odpowiednio zabezpieczona, a jej komfort zdecydowanie wzrośnie. Usztywniane biustonosze dla karmiącej znajdziesz >> TUTAJ.