Jak dobrać majtki do sylwetki i stylizacji?

majtki damskie

Pytanie o to, jak dobrać damskie majtki, jest istotne dla kobiet robiących zakupy oraz dla tych, które lubią robić zakupy wirtualnie, gdzie nie ma możliwości przymiarki „na żywo”. Dobry sklep internetowy sprzedaje markowe produkty, które są zgodne z tabelą rozmiarów i innymi parametrami, które powinny być z nimi związane. Dlatego znając podstawowe zasady wyboru, łatwo będzie podjąć właściwą decyzję.

Jak wybierać majtki damskie według materiału?

Pomimo bogactwa różnych tkanin, z których wykonane są majtki damskie, najpopularniejszym materiałem pozostaje bawełna. Do jego zalet należy przyjazność dla środowiska. Jest dobra dla ciała, higieniczna, łatwa w obsłudze i rzadko się rozrywa, zachowując elastyczność. Przyjrzyj się innym surowcom użytym do wytworzenia danego produktu:

  • Poliester: Włókna poliestrowe mają dobre właściwości absorpcyjne. Takie tkaniny praktycznie nie gniotą się i dobrze zachowują swój kolor przez długi czas.
  • Poliamid: niezwykle wytrzymały materiał, który może uzyskać gładką lub chropowatą powierzchnię. Wyroby z niego wykonane wyróżniają się lekkością. Przepuszczają powietrze, wchłaniają wodę i są bardzo elastyczne.
  • Elastan: dodatek i ważny składnik bielizny, nadający jej efekt rozciągania połączony z odpornością.

Bielizna codzienna – jaka powinna być? Podobnie jak biustonosz, majtki nie powinny uciskać ani uwierać skóry. Priorytetem powinna być jakość i bezpieczeństwo. Oprócz wyżej wymienionych materiałów, do dyspozycji jest także wygodna lycra, wytrzymała wiskoza i wiele innych surowców.

Wymiary: zasady doboru rozmiaru

Jak dobrać rozmiar damskich majtek? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Należy zmierzyć dwa parametry – obwód talii i obwód uda. Następnie skorzystaj z jednej z tabel dostępnych w Internecie. W sumie istnieją dwie tabele – numeryczna (arabska) i alfabetyczna (międzynarodowa). Należy również zwrócić uwagę na to, jaki typ rozmiaru jest podany w tym czy innym produkcie – europejski czy amerykański. Jest między nimi duża różnica.

majtki damskie

Kształty i wzory bielizny damskiej

Biorąc pod uwagę szeroki wybór dostępnych wzorów na wirtualnych ladach, będziesz mogła dokonać świadomego wyboru bielizny. Zapoznaj się z dostępnymi typami szortów i zdecyduj, jak dobrać je do swojej sylwetki:

  • Szorty, bokserki: krótkie i uwodzicielskie, podkreślające smukłą talię, dobrze pasują do dziewczyn o sportowym charakterze, które wybierają aktywny tryb życia. Mimo że wiele modeli ma „wąski” krój, ta bielizna nie uwiera ani nie uciska skóry dzięki szerokiemu pasowi.
  • Majtki Tanga: zmysłowe i wygodne zarazem; mogą wywołać burzę emocji u płci przeciwnej. Wysoki krój na udach podkreśla piękno pośladków. Odzież ta wizualnie podkreśla kształty, nadając im seksowny wygląd.

Pamiętaj, że bielizna jest noszona codziennie i ma kontakt ze skórą, dlatego powinna być wykonana z oddychających materiałów. Wybierz produkt wysokiej jakości, w którym będzie Ci wygodnie – to główna zasada.